~ Projekty v Číně ~


Studenti v Pekingu kontrolují dodávku vody

Cíl: Patnáct studentů a dva učitelé budou kontrolovat 16 míst podél řek Yongding a Chaobai. Tato skupina se bude snažit upoutat pozornost veřejnosti ke kvalitě vody.

Region: Čína
Stav: hledá finance
Rozpočet: 1320 Dolarů Získáno: 0 Dolarů Potřeba: 1320 Dolarů

Poznámka: Studenti budou ve vodě kontrolovat plnění základních kvalitativních požadavků a obsah těžkých kovů. Spolupracovat budou s XiCheng Science and Technology Center.

Studenti kontrolují kvalitu vzduchu v Pekingu

Cíl: Dvacet studentů a dva učitelé budou v průmyslových a obytných čtvrtích Pekingu odebírat a podrobovat testům vzorky vzduchu. Studenti chtějí tímto projektem zvýšit informovanost mezi studenty v oblasti kvality vzduchu a na podpořit aktivity na ochranu životního prostředí.

Region: Čína
Stav: hledá finance
Rozpočet: 1100 Dolarů Získáno: 0 Dolarů Potřeba: 1100 Dolarů

Poznámka: Aktivity studentů na projektech kontroly kvality vzduchu přináší v současné době vyjímečné krátkodobé i dlouhodobé výsledky.
ilustrativní obrázek

Zobáky a brka:Výchovně vzdělávací výměna v životním prostředí v Číně

Cíl: Zásobení mladých studentů v Číně materiály, které se týkají pozorování ptáků, a dále rozvíjení mezinárodních vztahů mezi mladými pozorovateli ptáků v USA a Číně.

Region: Čína
Stav: zafinancován, probíhá
Rozpočet: 550 Dolarů Získáno: 550 Dolarů Potřeba: 0 Dolarů

Dárci: Kirk Davis

Poznámka: Zpráva o průběhu

"Zelená zeď"na zastavení rozšiřování pouště En Ge Bei v Číně

Cíl: Zorganizovat 20-30 pekingských studentů a jejich rodičů, aby během svých letních prázdnin sázeli stromy a vytvořili tím "Zelenou zeď", která by bránila dalšímu rozšiřování pouště.

Region: Čína
Stav: zafinancován, probíhá
Rozpočet: 1040 Dolarů Získáno: 1040 Dolarů Potřeba: 0 Dolarů

Dárci: Asociace Spojených národů v USA Upper Mohawk Valley Chapter, Hamilton College a studenti, kteří dne 6. prosince 1997 navštívili konferenci Upper Mohawak Valley Model United Nations Conference.

Poznámka: Zpráva o průběhu. Rozšiřování pouště na krajích En Ge Bei, která leží na severozápadě číny, způsobuje písečné bouře a změny v počasí ve středozemní Číně.

Památník vyhynulých druhů živočichů v Číně

Cíl: Rozšířit památník Eons Gone, výchovné centrum v oblasti životního prostředí, Pekingské centrum ohrožených druhů, která jsou navštěvována desítkami tisíců lidí, a zvláště pak dětí.

Region: Čína
Stav: hledá finance
Rozpočet: 770 Dolarů Získáno: 0 Dolarů Potřeba: 770 Dolarů

Poznámka: Studenti se dostávají do tohoto centra po návštěvě ECO oblasti a ID oblasti, kde si obohacují svojí představivost procházkou mezi divokými zvířaty, které již vyhynuly. Čínská média k tomu poznamenala: "Tvořivost přechází k intuici lidské rasy, která je ukryta v srdci každého z nás."

Poskytování informací návštěvníkům Ptačí zahrady v Pekingu

Cíl: Vytvoření 70 plakátů, které by informovali veřejnost o způsobech ochrany ptáků a jejich obydlí.

Region: Čína
Stav: hledá finance
Rozpočet: 825 Dolarů Získáno: 0 Dolarů Potřeba: 825 Dolarů

Poznámka: Všechny projekty Virtuální nadace v Číně jsou mezi prvními, které by vytvořily přímé kontakty mezi skupinami zabývajícími se životním prostředím v Číně a v zahraničí. Vaše organizace se může stát součástí tohoto historického pokroku.

Vypěstuj "Strom pro život"

Cíl: Tento projekt poskytne finance 140 žákům základních škol, kteří v okolí svých škol zasadí a vypěstují mladé stromky, které by později byly přesazeny do volné přírody.

Region: Čína
Stav: zafinancováno, probíhá
Rozpočet: 825 Dolarů Získáno: 825 Dolarů Potřeba: 0 Dolarů

Dárci: Církev zrození, Friends of the Fragile Earth

Poznámka: Zpráva o průběhu

Adoptuj strom

Cíl: Cílem je věnovat péči tisícům mladých stromků, které vláda zasadila v národním parku blízko Pekingu v Číně. Dobrovolníci si zaplatí jízdné. Vybrané peníze půjdou na nářadí.

Region: Čína
Stav: dokončeno
Rozpočet: 792 Dolarů Získáno: 792 Dolarů Potřeba: 0 Dolarů

Dárci: Esther Schmidt

Poznámka: Závěrečná zpráva

Čínské ženy spojují své iniciativy v oblasti životního prostředí

Cíl: Podpora zpravodaje "White Grass Roots", který vylepšuje komunikaci mezi ženami zabývajícími se životním prostředím v Mainlandu v Číně, Hong Kongu a Tchajwanu.

Region: Čína
Stav: hledá finance
Rozpočet: 550 Dolarů Získáno: 0 Dolarů Potřeba: 550 Dolarů

Poznámka: Mezinárodní ženská konference v Pekingu započala cenné kontakty mezi ženami. Zpravodaj "White Grass Roots" chce pokračovat v rozvíjení této výměny informací a podpoře dalších ženských aktivit.

Jestliže se nemůžete rozhodnout, který z projektů financovat, přispějte Projektovému fondu. Virtuální nadace za Vás projekt vybere. Můžete dokonce projekt navrhnout.Váš příspěvek umožní realizaci dobrých projektů!


na hlavní stránku
Virtuální nadace® (05)4221 8350
Poslední aktualizace 25. března 1999
O tyto stránky se stará Nadace Partnertsví a ECOLOGIA